תחומי התמחות > איחוד תיקים

 

איחוד תיקים

האם אתה שקוע בחובות? האם מתנהלים נגדך מספר תיקים בלשכות ההוצאה לפועל השונות ואתה מתקשה לפעול בכולם במקביל? הגיע הזמן לפעול.

כדי למנוע הליכים המופעילים נגדך, על מנת להפחית את הלחץ בו הנך נתון, וכדי לשלם סכום כספי חודשי נמוך יותר עד שיחול שינוי במצבך הכלכלי, יש לבצע הליך איחוד תיקים, אשר מאחד את כל תיקי החייב לתיק אחד ומקל עליו בכ שמנוהל בצורה מסודרת על ידי קביעת תשלום חודשי אחד בהתאם ליכולת החייב..

טרם ביצוע הליך איחוד התיקים, שהינו הליך מורכב, חשוב להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום, על מנת שיבחן את הנסיבות הרלוונטיות.

משרדנו בעל ניסיון בתחום ההוצאה לפועל, בתחום איחוד תיקים בהוצאה לפועל ובהתמודדות עם מצבים מעין אלו. ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני או לחילופין באמצעות הטופס המקוון, ואנו נשוב אליכם בהקדם.

כאשר מתנהלים נגד חייב אחד מספר תיקים בהוצאה לפועל, רשאי הוא לפנות לרשם ההוצאה לפועל ולבקש כי יאחד את כל התיקים נגדו לתיק אחד.

מטרת איחוד התיקים היא להקל על החייב ולמנוע מהחייב את הטרחה הרבה שבהתרוצצות בין כל התיקים הפזורים בלשכות ההוצאה לפועל השונות. את הבקשה יש להגיש בלשכת ההוצאה לפועל בה מתנהלים מרבית התיקים נגד החייב. עם הגשת הבקשה, על החייב יהיה לשלם מדי חודש 3% מסך חובותיו עד החלטה סופית בבקשתו.

כאמור, רצוי כי בקשה זו תעשה על ידי עורך דין הבקיא בתחום אשר יסייע להכין בקשה מסודרת וברורה ויבליט את הטיעונים הרלוונטיים עבור החייב. רשם ההוצאה לפועל לא ייתן  צו איחוד תיקים מקום בו הסתיר החייב מידע חיוני אודות מצבו הכלכלי או שהוציא הוצאות מיותרות לדעת רשם ההוצאה לפועל וכיו”ב.

במקרה של חייב שאינו מסוגל לשלם חובו עליו לפנות לרשם ההוצאה לפועל בבקשה שיכריז עליו כ”חייב מוגבל באמצעים” גם אז יאוחדו תיקיו, אך על חייב כזה יוטלו הגבלות שונות במטרה לתמרץ אותו להשיב את חובותיו.

יובהר כי הכתוב לעיל אינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם, ואינו מהווה חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי. המידע הינו חלקי בלבד. המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת באחריותו ועל דעתו בלבד.

-

-מאמרים אחרונים בתחום

-

-יצירת קשר

  או חייגו:054-7831632

  -

  -עלון חדשות

  הרשמו לדיוור תקופתי
  של משרדינו והישארו
  מעודכנים במאמרים
  פרסומים אחרונים

   

  -